You are currently viewing Selen – pierwiastek potrzebny w organizmie
Czytaj Selenium

Selen – pierwiastek potrzebny w organizmie

Se – czyli selen.

Selen – pierwiastek potrzebny w organizmie

Selenium

Na skutek rozwoju cywilizacji zawartość selenu w pożywieniu spadła niemal do zera. Selen jest niezbędny w organizmie. Selen jest pierwiastkiem śladowym, znajdującym się w organizmie w niewielkiej ilości. Selen jest obecny we wszystkich tkankach ludzkich, największa ilość znajduje się  w wątrobie, nerkach i mięśniach.  Selen bierze udział w procesach metabolicznych komórki i jest potrzebny do prawidłowego działania enzymów. Wchodzi w skład enzymu, który chroni błony komórkowe przed działaniem wolnych rodników.  Selen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Dla mężczyzn niezbędny jest dla prawidłowego rozwoju plemników. Zapewnia im odpowiednia żywotność i ruchliwość. Przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry, włosów i paznokci.

Selenium

Selen – pierwiastek potrzebny w organizmie

Selenium Coral Club

Prosimy o uważne zapoznanie się z warunkami rejestracji z wykorzystaniem linku referencyjnego: Przechodząc w dany link, masz możliwość wstąpienia do Coral Club, do struktury Zbigniewa Bryła, który stanie się Twoją Osobą Polecającą. Potwierdzając swój wybór, w koszyku zakupowym otrzymasz 20 % zniżki!. Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć otrzymywania od Osoby Polecającej konsultacji odnośnie produktów firmy, idei ich stosowania i zasad pracy firmy w języku polskim. Rejestracja jest dobrowolna, możesz także zamówić produkt w cenie detalicznej bez rejestracji.

Selenium

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Andrzej

    Czy selen jest w pożywieniu, jeśli tak to w czym?

  2. Natura

    W produktach otrzymywanych przemysłowo nie ma selenu. Jest w naturalnych , jajach, rybach i skorupiakach. Selen zawiera również czosnek, cebula, kapusta, szparagi, pestki dyni i słonecznika. Gleby są bardzo ubogie w selen na skutek stosowania przemysłowych metod uprawy.

  3. Andrzej

    Wyczytałem, że selen jest potrzebny ale ani za mało ani za dużo, ile można zażywać i przez jaki okres ?

Dodaj komentarz