You are currently viewing Dlaczego witamina E jest ważna ?

Dlaczego witamina E jest ważna ?

Vitamin-E coral-club

Vitamin E jest suplementem diety będącym źródłem witaminy E. Składnik ten odpowiada za ochronę organizmu przed działaniem aktywnych form tlenu, czyli tzw. wolnych rodników.

Witamina E należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Oznacza to, że jest ona składowana w organizmie, a nie wydalana z potem czy moczem. Chroni przed pojawienie się stresu oksydacyjnego. Niedobór antyoksydantów w organizmie prowadzi do niekontrolowanego utleniania się lipidów, co może być przyczyną chorób serca czy pojawienia się depresji.

Jest ona silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu przeciwdziała przewlekłym bólom głowy, pękaniu krwinek czerwonych czy chorobom autoimmunologicznym (alergie, reumatyzm, zapalenie stawów). Ze względu na swoje dobroczynne właściwości zapobiega również chorobom degeneracyjnym układu nerwowego – choroba Parkinsona i Alzheimera.

Utrzymanie prawidłowego poziomu witaminy E w organizmie mężczyzny chroni przed pojawieniem się bezpłodności czy degeneracji gruczołów płciowych. U kobiet natomiast ma pozytywny wpływ na rozwój płodu w okresie prenatalnym, zmniejsza ryzyko poronienia i bezpłodności. Witamina jest odpowiedzialna za łagodzenie objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca.

Substancja ma również pozytywny wpływ dermatologiczny – zapobiega starzeniu się skóry, pojawieniu się martwicy oraz plam starczych, ogranicza również skutki upośledzenia gojenia się ran.

Witamina E korzystnie wpływa na płodność i potencje seksualną. Dodaje ona witalności, energii oraz wzmacnia mięsień sercowy i poprawia jego pracę.

Vitamin E

Dodaj komentarz