You are currently viewing Odpowiednia ilość selenu w organizmie.

Odpowiednia ilość selenu w organizmie.

Selenium jest suplementem diety będący źródłem selenu. Odpowiednia ilość selenu w organizmie wpływa pozytywnie na układ odpornościowy. Pierwiastek ten wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Składnik ten jest antyoksydantem, a więc spowalnia proces starzenia się, jak również pomaga w usuwaniu z organizmu nadmiaru aktywnych form tlenu, czyli tzw. wolnych rodników. Niedobór antyoksydantów prowadzi do pojawienia się stresu oksydacyjnego. Wynikiem takiego stanu może być rozwój miażdżycy czy cukrzycy. Selen Przeciwdziała zakrzepom i poprawia pracę mięśnia sercowego. Zmniejsza ryzyko ataku serca oraz reguluje ciśnienie. Zapobiega pojawieniu się chorób degeneracyjnych układu nerwowego takich jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Selenium odpowiedzialny jest za ochronę wzroku, a konkretniej za zmniejszenie ryzyka degeneracji siatkówki czy zwyrodnienia plamki żółtej.

Selen pośredniczy przy przemianach kwasów tłuszczowych, jak również syntezie DNA i RNA. Jest on pomocny dla kobiet w okresie menopauzy, gdyż łagodzi jej efekty, takie jak uderzenia gorąca. Suplement jest również pożądany w okresie ciąży, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie systemu antyoksydacyjnego.

Zapewnienie odpowiedniej ilości selenu w organizmie jest ważne również dla mężczyzn, ponieważ wpływa on korzystnie na libido, dodaje energii oraz chroni plemniki przed działaniem wolnych rodników. Nadmiar wolnych rodników może spowodować zmniejszenie ruchliwości plemników, a w skrajnych przypadkach nawet bezpłodność.

link bezpośredni:https://pl.coral.club/shop

Dodaj komentarz